• Sbírka pro útulek

• 16. 11. 2021
            • Tak jako každý rok pořádáme ve škole sbírku pro Útulek pro zvířata v nouzi Zlín. Pokud budete chtít přispět, předejte prosím vaše dary třídním učitelům nebo přímo paní učitelce Lukovicsové do 30. 11.

Moc děkujeme.

• Svatý Martin

• Na svatého Martina

krajina už usíná...

bílá vločka padá k zemi

jak drahokam vybroušený.

Martin na bílém koni nám sice sníh nepřinesl, to ale prvňáčky neodradilo poslechnout si legendu, jak to kdysi vlastně bylo. Celý den pak plnili úkoly, které jim svatý Martin nachystal.

Michaela Kovalovská

• Svatý Martin ve 4.A třídě

• 15. 11. 2021
            • Pátečním vyučováním nás provázel sv. Martin. I když tentokrát nepřijel na bílém koni, vyučování jsme si užili. Dozvěděli jsme se, že Martin byl velmi skromný, spravedlivý a čestný člověk. I když sám neměl nic, dokázal se rozdělit s žebrákem  o svůj plášť. Když ho lidé chtěli zvolit biskupem, ve své skromnosti se schoval do husince. Naštěstí ho husy svým kejháním prozradily. Bohužel za to zaplatily tím, že se již tradičně staly svatomartinskou pochoutkou.

Marcela Langerová

• HALLOWEEN V 2. ROČNÍKU

• 15. 11. 2021
            • V pondělí 1.11. byly třídy druháčků plné strašidel a čarodějnic. Na děti čekalo halloweenské opakování matematiky, českého jazyka, angličtiny nebo prvouky. Vyrobili jsme si střílecí duchy, kouzelný lektvar nebo si upekli čarodějné prsty. Moc jsme si to všichni užili.

Vilma Hnátíková a Jana Lorencová

• Městská policie Zlín - preventivní program v III. A

• 15. 11. 2021
            • Ve čtvrtek 11.11. čekal žáky z III. A preventivní program od Městské policie Zlín. Obsah programu byl zaměřen na bezpečnost silničního provozu, dále se žáci seznámili s bezpečným chováním doma a na ulici, např. jak se bezpečně chovat při nálezu infekčního materiálu. Součástí programu byla i ukázka výcviku služebního psa Johnyho. Děkujeme MP Zlín za hezký a poučný program.

Kamila Vorbová

• Dne otevřených laboratoří

• 12. 11. 2021
            • Dne 11. 11. 2021 se žáci 9. ročníku zúčastnili Dne otevřených laboratoří pořádaného SPŠ v Otrokovicích. Studenti chemických oborů si připravili pro naše žáky efektní chemické experimenty, na které se mohli nejen podívat, ale také si řadu z nich vyzkoušet. Konkrétně šlo o experimenty s falešnou krví, tvarováním skla, umělou sopkou, výrobou piva a mnohé další.  Asi nejzajímavějším experimentem pro žáky byly hořlavé ruce.

Akce se nám velmi líbila a doufáme, že se příští rok uskuteční znovu.

Michaela Vičíková

• British Week

• 10. 11. 2021
            • Ve dnech 8. až 16.11. se na naší škole koná pilotní program intenzivního kurzu angličtiny, tzv. British Week, s lektory jazykové školy SOL z Devonu. Lektoři připravili pro naše žáky program s různorodými aktivitami a tématy spojenými s kulturou Velké Británie, sportem, ale i využíváním různých zdrojů při studiu angličtiny a práci se slovníkem. Žáci pracují ve skupinách pod vedením pana Marka Andrewse a paní Kirsty Bowie. Program je naplánován na pět hodin angličtiny denně plus odpolední úkol zaměřený na využití angličtiny v reálném životě.

Jana Fancová

• Deletro de abeja

• 9. 11. 2021
            • Tento rok studenty španělštiny čeká 1. ročník hláskovací soutěže ve španělštině. Třídní kolo proběhne v týdnu 15.-19.11.2021, kdy postoupí 2 studenti ze třídy. V následujícím týdnu 24.11. se pak utkají ve dvou kategoriích 6.-7. ročník a 8.-9. ročník. Již se těšíme na vítěze!

Gabriela Gořalíková, Sebastian Miranda Rubianes

• Zrušené kroužky - školní družina

• 3. 11. 2021

do konce tohoto týdne nebudou v rámci školní družiny probíhat zájmové kroužky. Toto neplatí pro externisty (např. Yamaha).

Děkujeme za pochopení.

• Halloween IV.B

• 2. 11. 2021
            • V pondělí 1. 11. jsme se se žáky třídy IV. B věnovali Halloweenu v rámci hodiny angličtiny. Žáci měli za úkol nakreslit monstrum podle popisu učitele, a následně si každý vymyslel a nakreslil své vlastní Halloweenské monstrum. Jak se to žákům povedlo můžete vidět na fotkách naší menší galerie. :)