• Žákovský parlament

• Žákovský parlament aneb jde to i jinak

Od školního roku 2018/2019 ve škole pracuje žákovský parlament, který je partnerem vedení školy. Tento je složený z volených žáků 3. až 9. ročníků.

Hlavním cílem je aktivní zapojení do života školy, spolupodílení se na řešení problémů, zlepšování partnerských vztahů, pořádání akcí pro své spolužáky aj.

Prakticky vypadá práce žákovského parlamentu následovně. Jeho členové přenášejí informace o případných problémech, nápadech a navrhovaných změnách ze svých tříd či neformálních skupin směrem k učitelům a vedení školy, i naopak. Nejde o individuální aktivity jednotlivců, ale o týmovou spolupráci. Na společných schůzkách, které probíhají dle potřeby, řeší, jakým způsobem mohou těmto problémům a nápadům vyjít vstříc.

Jednání vedou sami, vedení školy či další pedagogičtí pracovníci jsou přizvanými hosty. Předseda parlamentu s místopředsedou se před schůzkou setkají s vedením školy a informují je o svých plánech a návrzích, navrhují, co by se mohlo v nejbližším období či během školního roku uskutečnit, co změnit atp.  Jejich názory jsou pro vedení školy důležité - je jistě v jeho zájmu podporovat samostatnost a zainteresovanost žáků.

Na webových stránkách má žákovský parlament svou vlastní rubriku a ke své činnosti využívá nástěnku, kde zveřejňuje plánované akce.

Mezi hlavní úkoly žákovského parlamentu patří:

• aktivní zapojení do života školy a podpora informovanosti napříč školou
            • spolupodílení se na řešení aktuálních problémů a vzniklých situací
            • zvyšování samostatnosti a zájmu žáků o školní společenství
            • vedení žáků k zodpovědnému přístupu k dění ve škole
            • zlepšování partnerských vztahů, důvěry a celkově školního klimatu
            • podporování charitativních akcí aj.

• Členové ve školním roce 2023/2024

• TřídaJménoPříjmení