• Přání

• 22. 12. 2018

děkujeme za spolupráci a přejeme Vám krásné a pohodové vánoční svátky a šťastný nový rok 2019.

Zaměstnanci ZŠ Kvítková

• Tak nám ten týden pěkně začal …

• 20. 12. 2018
            • V pondělí 17. 12. 2018 navštívil naši školu pan ředitel Marek Mikláš z Dětského centra Zlín, které pomáhá ohroženým dětem a jejich rodinám. Přišel osobně poděkovat klukům a holkám z 1. stupně, kteří zabalili dárky do krabice od bot pro děti, které nemají tolik rodinného štěstí v životě. Zabalené krabice paní vychovatelky předaly a všechny obdarované děti měly velkou radost.

„Já jsem tam nabalila plyšáka a sladkosti a také tričko,…“ řekla s úsměvem na rtech žačka 1. třídy.

I další pyšně sdělovali, co nabalili do svých krabic. Je skvělé, že máme mezi sebou tolik skvělých žáků, kterým záleží na druhých.

• JEŽÍŠKOVA VNOUČATA

• 16. 12. 2018
            • Žáci 3. B se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata a vyrobili, nakreslili a napsali celkem 107 vánočních přání, která udělají radost opuštěným seniorům.

• Literární soutěž Spěchej pomalu

• 16. 12. 2018
            • Zvláštní ocenění v 6. ročníku literární soutěže Spěchej pomalu, jejíž porotu tvořili i známí spisovatelé Jiří Žáček a Jan Cimický, si při slavnostním vyhlášení 12. prosince převzal v SOŠ  Luhačovice žák naší školy Matěj Budoš. Gratulujeme.

• Plavecké úspěchy našeho žáka

• 12. 12. 2018
            • O uplynulém víkendu se žák naší školy Filip Kopecký zúčastnil  zimního Poháru Moravy, který se konal v Třebíči. Podal výborný plavecký sportovní výkon, reprezentoval nejen svůj klub, ale také město Zlín. Stal se nejúspěšnějším plavcem výpravy. Z osmi startů přivezl sedm medailí.

(100m motýlek - 1. místo, 400m VZ - 2. místo, 50mVZ - 3. místo, 100mVZ - 3. místo, 200m VZ - 3. místo, štafeta 4x 50 PZ MIX -  3.místo, štafeta 4x50 VZ MIX - 2. místo).

• KRMÍTKA PRO PTÁČKY

• 9. 12. 2018
            • V hodinách přírodopisu se žáci 7. A a 7. B naučili, čím je vhodné v zimě přikrmovat ptáčky, každý žák si vyrobil jednoduché krmítko.

Na výrobu krmítek děti použily šišky, tuk, semínka (slunečnice) a oříšky. Mohly přidat i proso, mák, len, ovesné vločky apod.

Děti se bavily, něco se snad i naučily :). Každý měl možnost si odnést své krmítko domů.​

• VĚNUJ MOBIL

• 9. 12. 2018
            • Naše škola se zapojuje do soutěže, kterou vyhlašuje Recyklohraní o.p.s. a ASEKOL, a. s. – sbíráme staré mobilní telefony (mohou být včetně baterií a nabíječek, ale není to podmínkou).

Do 31. 1. máte možnost odevzdat mobil k recyklaci přímo u nás ve škole (děti donesou třídním učitelkám/učitelům a pomoci nám vyhrát výlet pro nejlepší sběrače do ZOO v Jihlavě).

JAKÁ JE VAŠE KONKRÉTNÍ POMOC VRÁCENÍM STARÉHO MOBILNÍHO TELEFONU?

Odlehčíte životnímu prostředí

Třídění a recyklace mobilních telefonů a dalších druhů elektrozařízení jsou předpokladem pro uchování zdravého životního prostředí.

Elektrické přístroje totiž často obsahují látky, které mohou kontaminovat půdu, spodní i povrchovou vodu či ovzduší.

Odesláním vašeho mobilu k recyklaci pomůžete snížit objem skleníkových plynů do ovzduší. Například při získávání mědi z vysloužilých mobilů se do ovzduší dostane o téměř 90 % méně skleníkových plynů než při její těžbě a následném zpracování, nemluvě o katastrofálních důsledcích těžby na okolí.

• ŠKOLOU CHODIL MIKULÁŠ

• 9. 12. 2018
            • Ve středu 5. 12. chodil u nás ve škole Mikuláš. Zastavil se u žáků v 1. a 2. třídě. Hodné obdarovaly andělky sladkostmi a zlobiví museli čertovi, který je pomaloval uhlím, říct básničku. Příští rok se u nás Mikuláš opět staví a děti si přijde zkontrolovat.​

• Mezinárodní jazyková zkouška ze španělského jazyka DELE

• 4. 12. 2018
            • Letos poprvé jsme měli velmi příjemnou povinnost předat žákům letošního 8. a 9. ročníku certifikáty za mezinárodní jazykovou zkoušku ze španělského jazyka DELE. Tito žáci v květnu letošního roku úspěšně absolvovali písemnou a ústní zkoušku v Institutu Cervantes v Praze. Všem velmi gratulujeme a přejeme úspěchy ve studiu nejen cizích jazyků.

• Barevný týden
      • Den stromů