• Změna systému pro objednávání obědů

• 28. 3. 2019

​Dnešním dnem byl zprovozněn nový objednávkový systém obědů. Platí v něm staré přihlašovací údaje. Po počátečních komplikacích IT oddělení nastavilo všem uživatelům přihlašovací jméno na 4 číslice, tj. na začátek dvoumístného, trojmístného čísla byly přidány nuly (př. původní číslo 28 je změněno na 0028).

Výše kreditu v jídelně bude viditelná až od 1. 4., kdy se zprovozní i čipový systém v jídelně a program bude plně funkční.

Pokud by cokoliv nefungovalo, kontaktujte paní Cibulkovou ivana.cibulkova@zskvitkova.cz, nebo paní vedoucí Kubovou.

Děkujeme za pochopení.​​

• Školní kolo konverzační soutěže ve španělském jazyce

• 29. 3. 2019
            • Dne 29.3. 2019 se žáci a žákyně 6. až 9. ročníku zúčastnili školního kola konverzační soutěže ve španělském jazyce. Ukázali své znalosti a schopnosti v gramatice, porozumění textu, poslechu a konverzaci na různá témata.

Soutěž byla rozdělena na dvě kategorie.

V kategorii A1 se na 1. místě umístila Klára Zapletalová ze 7.A, na 2. místě Jan Šimek ze 7.B a na 3. místě Julia Kudlová ze 7.A.

V kategorii A2 se na 1. místě umístila Aneta Vaněčková z 9.A, na 2. místě Sára Kmentová z 8.A a na 3. místě Natálie Krčálová z 8.B.

Všem zúčastněným moc děkujeme a přejeme další úspěchy v dalším studiu španělštiny. Mucha suerte!

• Okresní kolo recitační soutěže

• 26. 3. 2019
            • V pondělí 25. 3. 2019 se v Napajedlích konalo okresní kolo recitační soutěže, ve kterém náš žák Filip Točev získal krásné 1. místo a postup do krajského kola recitační soutěže.

Blahopřejeme!

• Okrskové kolo recitační soutěže

• 26. 3. 2019
            • Dne 19. 3. 2019 se Elen Müllerová, Filip Točev, Lucie Vršková, Amálka Hladká a Ester Ševčíková ​zúčastnili okrskového kola recitační soutěže. Ve velké konkurenci žáků ostatních škol uspěli velmi dobře. V mladší kategorii žáků 2. - 3. tříd se umístil na 1. místě Filip Točev. který postoupil do okresního kola a krásné 3. místo obsadila Amálie Hladká. Ve starší kategorii žáků 4. - 5. tříd se na 3. místě umístila Elen Müllerová.

Všem zúčastněným blahopřejeme.

• KABELKOVÝ VELETRH 2019

• 20. 3. 2019

chtěli bychom Vás touto cestou poprosit o pomoc. Rozhodli jsme se, že pomůžeme podpořit charitativní akci - Kabelkový veletrh, pomoc, co se nosí.  Jedná se o již o 8. ročník kabelkové sbírky.

Výtěžek z akce, která proběhne 15. dubna v Městském divadle Zlín, pomůže v realizaci dlouhodobého projektu "Obnovy sedacího nábytku" v prostorách Domu pokojného stáří NADĚJE Zlín.

Bližší informace najdete na přiloženém plakátku. Všem, kteří tuto akci podpoří, předem děkujeme.

• Elektronické přihlašování do seminářů, volitelných předmětů a na druhý cizí jazyk

• 7. 3. 2019

v letošním roce jsme zavedli elektronické přihlašování do seminářů, povinně volitelných předmětů a na druhý cizí jazyk pro školní rok 2019/2020. Přihlašování bude probíhat od 7. 3. 2019 15:30 hod. do 21.3.2019 23:50 hod. prostřednictvím systému EduPage. Bližší návod pro přihlášení najdete ZDE.

Pro lehčí výběr uvádíme, čeho týká výuka seminářů:

Anglický jazyk

Příprava na Cambridge Exams - prohloubení a rozšíření slovní zásoby i gramatiky, procvičování jazykových dovedností směřující k jazykovým zkouškám, u mladších dětí Young Learners Exams, na 2. stupni dle jednotlivých ročníků zkoušky KET, PET, případně FCE

Konverzační hodiny - upevňování probíraného učiva hravou formou (hry, písničky, říkanky), komunikativní aktivity (dialogy, prezentace, projekty) a případné další  procvičování dle potřeb jednotlivých skupin

Německý jazyk - 5. a 6. třída - obohacení slovní zásoby, doplnění učiva, konverzace.

7. a 8. třída - příprava na Zertifikat Fit in Deutsch I., II.

Francouzský jazyk

Volitelné semináře slouží především k procvičení učiva. Ale v případě zájmu (a také schopností) je možné i tady připravovat na zkoušku DELF nižší úrovně, tj. A1.

Semináře normální, tj. ne volitelné, jsou v 5. ročníku a část 6. ročníku zaměřeny na procvičování a další postup. V 7., 8. a 9. ročníku se zaměřujeme na všechny čtyři části zkoušky DELF na odpovídajících úrovní, nejprve A1, od pololetí 8. ročníku A2.

Španělský jazyk - v 5., 6. třídě je to procvičování učiva, navíc mají hodně mluvení na různá témata, která se mohou i nemusí vztahovat k probranému učivu. Probíráme kulturní život, zeměpisná data španělsky mluvících zemí, děláme navíc písničky, videa.

V 7. a 8. třídě už je to cíleně příprava na mezinárodní zkoušku DELE A1, A2-B1. Poslech, porozumění čtenému textu, psaní a mluvení.

V 9. třídě opakování učiva plus aktivity, které probrané učivo prohlubují, nové učivo jen okrajově.

Základy rýsování - v 7. ročníku doplnění a prohloubení učiva geometrie za 6. a 7. ročník, 8. a 9. třída základy technického rýsování, druhy čar, kótování, jednoduché technické výkresy. Můžu to doplnit na internet.