• Hláskovací soutěž Spelling Bee

• 17. 5. 2019
            • Ve čtvrtek se na naší škole konalo školní kolo v hláskovací soutěži Spelling bee pro žáky 3. - 5. tříd. Žáci se zúčastnili v hojném počtu a předvedli velmi vyrovnané výkony.  O umístění na prvních místech nakonec rozhodovaly setiny vteřin v rychlosti hláskování.

1. místo Zuzana Gahurová

2. místo Vendula Mrlíková

3. místo Jakub Duchtík

1. místo Tereza Fojtíková

2. místo Ella Janotová

3. místo Elizabeth Sophie Koubská

1. - 3.  místo Agáta Muchová

1. - 3.  místo Julie Šemnická

1. - 3.  místo Jan Škubal​

• Český den proti rakovině 2019

• 14. 5. 2019
            • Květinový den 2019

Ve středu 15. května 2019 se uskuteční již 23. ročník nejstarší celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině, kterou pořádá nezisková organizace Liga proti rakovině Praha.

Hlavním tématem Českého dne proti rakovině jsou letos nádorová onemocnění plic.

Výtěžek sbírky Liga proti rakovině věnuje na šíření prevence, zlepšování kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

Zástupci žáků v žákovské radě se dohodli, že se v letošním roce poprvé do této sbírky se svými spolužáky aktivně zapojí. Oranžovou kytičku si můžete spolu se svými dětmi zakoupit za 20 Kč. Tímto malým příspěvkem se můžete podílet na boji proti této zákeřné nemoci.

Více informací se můžete dočíst v materiálech Ligy proti rakovině https://www.cdpr.cz/

Děkujeme za podporu

Žáci a učitelé ZŠ Kvítková

• Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou

• 13. 5. 2019
            • POHÁR ROZHLASU S ČESKOU SPOŘITELNOU

V úterý 7. 5. 2019 se v Otrokovicích uskutečnily atletické závody. Okresního kola se v kategorii mladších žaček, které obsadila i naše škola, zúčastnilo 6 družstev ZŠ.

Naše družstvo ve složení: Adriana Pagáčová, Klára Rafajová, Markéta Nováková, Bára Slaměnová a Natálie Okálová obsadilo 2. místo

V individuálních soutěžích se naše závodnice umístily následovně:

60m:     1.místo  – K. Rafajová

4. místo – A. Pagáčová

dálka:  2. místo -  K. Rafajová

výška:  2. místo -  N. Okálová

5. místo -  M. Nováková

míček: 2. místo -  B. Slaměnová

Děvčatům BLAHOPŘEJEME!!!

• Hudební úspěchy

• 9. 5. 2019
            • Dne 27. 4. 2019 se dvě žákyně 8. ročníku, Eva  Lysoňková a Natálie Krčálová, zúčastnily celostátního kola soutěže žáků základních uměleckých škol České republiky v komorní hře s převahou dechových nástrojů v Liberci a umístily se na krásném 2. místě

Moc oběma gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

• Němčinářská radost v krajském i celostátním kole

• 6. 5. 2019
            • Velkou gratulaci si zaslouží Nataly Katerina Nagel (9. B) za 3. místo v celostátním kole Konverzační soutěže v jazyce německém v kategorii II C, které se poslední dubnový den konalo na Goethe Institutu v Praze.

Velmi úspěšným byl také Matěj Ševčík (8. A), který v krajském kole Deutscholympiade v kategorii II A obsadil 1. místo, ze zdravotních důvodů se však celostátního kola nemohl zúčastnit.

Blahopřejeme i Tomáši Zuzaníkovi (9. A) za výbornou reprezentaci školy v krajském kole a krásné 4. místo.

Gratulujeme a jen tak dál! :-)

• Úspěch v matematice

• 1. 5. 2019
            • V pátek 22. března 2019 se uskutečnila ve škole mezinárodní matematická soutěž Klokan. Velmi nás potěšil úspěch žáka 3. B třídy Vojtěcha Ingra, který se v kategorii Cvrček umístil v rámci okresu Zlín na 1. místě a v rámci kraje Zlín na krásném druhém místě ze 7 648 zúčastněných žáků v dané kategorii.