• SHADOW MONSTERS - II.A

• 20. 9. 2021
            • Využili jsme krásného babího léta a šli společně malovat ven se sluníčkem.

Jaký skvělý pomocník umí být slunce při malování?

Podívejte se na naše SHADOW MONSTERS :-)

Jana Lorencová a II. A

• Kurzy Yamaha

• 20. 9. 2021

v kurzech Hudební školy Yamaha na naší škole je ještě pár volných míst. Přihlásit se můžete na Populární zpěv, Doprovodnou kytaru, Zobcovou flétnu a Klávesy. Bližší informace najdete v příloze.

www.yamahazlin.cz

• První výtvarná výchova v I.B

• 19. 9. 2021
            • Podzim je krásné, ale také deštivé období. Prvňáčci si zavzpomínali, jak se skáče do kaluže v holínkách a pak se jim podařilo přenést tyto zážitky na výkres. Jak jsou šikovní můžete posoudit na fotografiích.

Věra Mitrengová

• Mezinárodní den čokolády

• 19. 9. 2021
            • Čokoláda patří bezesporu  k nejpopulárnějším sladkostem na světě a 13. září slaví svůj svátek, proto jsme se pro děti  5. A a 5. B rozhodli připravit malý projekt, v jehož průběhu žáci postupně na základě indicií zjišťovali informace o této oblíbené pochoutce. V průběhu projektu  žáci obou tříd plnili nejrůznější úkoly - skládali básničky o čokoládě, luštili čokošifry.... Dozvěděli se také, jak těžké životní podmínky mají děti jejich věku, které společně se svými rodiči a sourozenci sklízí kakaové boby. V závěru projektu je pak čekala sladká odměna.

tř. uč. 5. B a . 5. A  Ivana Šilc a Pavla Vořechovská

• Dětský klub

• 16. 9. 2021

v příloze vám zveřejňujeme informace o Dětském klubu, provozovaném obecně prospěšnou společností Aktivní rozvoj. Dětský klub je otevřen hned vedle školy (Lešetín IV 707). V provozu je denně od 16 do 18 hodin. Je určen pro děti 1.stupně.

ZŠ Kvítková

• Paní učitelko, děti se nebijou

• 14. 9. 2021
            • Toto trefné věnování nám do třídní knížky Trikolora vepsali přední tvůrci českého komiksu - ilustrátor Ticho 762 a autor Martin Šinkovský. Třídy 5. A a 5. B na tyto dva svébytné muže narazily v rámci zlínského filmového festivalu na besedě Co vše jste chtěli vědět o komiksu. Proletěli jsme se s nimi komiksovými stripy od těch nejstarších až po ty dnešní, dozvěděli jsme se rozdíl mezi komiksem a comixem, jak dlouho vzniká text v bublinách a jak neúměrně dlouho se poté k textu vytváří ilustrace. Že je to skutečně dlouhý let nám potvrdil sám Ticho 762, který se při závěrečné autogramiádě mohl ukreslit:), a Martin Šinkovský mu musel dát trochu zahanbeně za pravdu.

PS: Obě věnování zapsaná do třídní knížky si  paní učitelky vzaly ihned k srdci:)

• Příběh pana Tydýta

• 10. 9. 2021
            • Ve čtvrtek 9. září se uskutečnil preventivní program pro žáky prvních tříd. Prvňáčky navštívil
              pan Tydýt, který jim povyprávěl svůj příběh. Žáci se do programu aktivně zapojili a společně
              řešili všechny problémy a překážky, se kterými se Tydýt na své pouti setkal. Za odměnu za
              dobrou spolupráci se u prvňáčků natrvalo zabydlel a bude jim pomáhat v celém školním
              roce. Všem se program moc líbil.

Věra Mitrengová a Míša Kovalovská

• Třídní schůzky

• 7. 9. 2021

rádi bychom Vás pozvali na úvodní třídní schůzky, které proběhnou 16.09.2021 v 16:00 hodin ve třídách.

Těšíme se na společné setkání.

Zaměstnanci ZŠ Kvítková Zlín

• Jsme všichni kamarádi

• 5. 9. 2021
            • Jsme všichni kamarádi - tak se jmenoval program, který si pro letošní prvňáčky přichystali naši páťáci. Žáci 5.A a 5.B si se svými mladšími kamarády zahráli společně spoustu nejrůznějších her. Věříme, že toto příjemně strávené dopoledne nebude poslední a našim prvňáčkům se líbilo.

tř. uč. 5.A a 5.B Pavla Vořechovská a Iva ŠIlc

• Předávání certifikátů YLE

• 3. 9. 2021
            • Ve dnech 15.6. a 16.6.2021 proběhly na naší škole Young Learners Exams pro úrovně Starters, Movers a Flyers. Jedná se o zkoušky pro mladší žáky, v nichž prokázali své znalosti a dovednosti v jazyce anglickém. Přihlášení žáci zkoušky s krásnými výsledky složili, za což obdrželi certifikáty z Cambridge University.

Gratulujeme!

• Kvítková 4338, 760 01 Zlín