Angličtinu učíme od první třídy, další jazyky přidáváme od páté. Spolupracujeme s rodilými mluvčími, připravujeme žáky na mezinárodní zkoušky a jezdíme do zahraničí. A to je jen začátek!
Více vám ukáže náš žák ve videu! 🎥
ZŠ Kvítková Zlín
Angličtinu učíme od první třídy, další jazyky přidáváme od páté. Spolupracujeme s rodilými mluvčími, připravujeme žáky na mezinárodní zkoušky a jezdíme do zahraničí. A to je jen začátek!
Více vám ukáže náš žák ve videu! 🎥
ZŠ Kvítková Zlín
V rámci oslav 80. výročí osvobození Zlína navštívili žáci 9. ročníku projekci dokumentárního filmu Valašské Lidice. Tento film z produkce Paměti národa se opírá o výpovědi lidí, kteří zažili hrůzy II. světové války v samotném závěru.
Film přibližoval bombardování Zlína, vypálení Juříčkova mlýna v Leskovci, vypálení Ploštiny a Vařákových pasek, vraždění v Prlově.
Název vychází z povzdechu jednoho z pamětníků: „Když se řekne Lidice, každý ví, o čem je řeč. Ale hrůzy v Prlově zná málokdo.“
A jaké byly ohlasy u našich žáků?
- Film mě velice zaujal a opravdu se mi líbil. Ani jsem netušila, co všechno se dělo ve
Zlíně a jeho okolí během druhé světové války.
- Líbilo se mi, že ty zkušenosti předávali lidé, co to opravdu zažili. Bylo to emotivní.
- Hodně mi to dalo. Pro naši generaci je důležité vidět v dokumentu tyto události.
- Tento dokument ve mně zanechal silný zážitek. Velmi mě to obohatilo.
- Líbilo se mi zpracování filmu a uvědomil jsem si, jak jsou mi lokace, kde se vše
odehrávalo, blízké. Velmi zajímavé byly výpovědi pamětníků.
- Rozhodně to stálo zato. I když jsem od svých prarodičů o těchto místech spoustu
slyšela, jsem ráda, že jsem se dozvěděla další příběhy.
- And I recommend it to other people to watch, because it is educational and it opens
up the mind. It helped me to really picture what it was like. I really loved the fact that
this documentation was based from the lips of some of the survivors and I was also
surprised with the fact that they still remember most of what happened, because lots
of people forget traumatic experiences.
Dagmar Hýlová
Dne 23. 4. se na naší škole uskutečnil souboj týmů v soutěži Čtenářské klání.
Soutěžilo se ve 2 kategoriích, v týmech po třech žácích. Celkem se zúčastnilo 8 skupin.
Samotnému školnímu kolu předcházelo období, kdy účastníci museli přečíst předepsané
knihy. Ve školním kole se pak ukázalo, jak pozorně knihu četli.
Další část představovaly testové úkoly, které zjišťovaly úroveň literárních znalostí.
Třetí část byla tvořivá. Členové týmu kreslili a vymýšleli odpovědi.
Všichni žáci si zaslouží velkou pochvalu.
Vítězné týmy budou reprezentovat naši školu v dalším kole, kde se utkají s žáky z ostatních
zlínských škol.
Dagmar Hýlová, Ester Trčalová, Ivana Šilc, Monika Kříčková
Třída 1.B se od 5. do 7. května 2025 vydala na svou první školu v přírodě. Naším cílem byly malebné Rajnochovice, kde jsme si tři dny užívali přírodu plnými doušky.
Vyrazili jsme na výlet k místní rozhledně, odkud jsme obdivovali krásy okolní krajiny. V lese jsme se proměnili ve skřítčí architekty – nejdřív jsme si z přírodních materiálů vyrobili vlastního skřítka a pak mu postavili lesní domeček.
Nezapomněli jsme ani na pohyb - sportovali jsme, běhali, hráli hry a při tom všem jsme zkoumali les jako opravdoví malí badatelé.
Žáci si odvezli nejen spoustu zážitků, ale i nové kamarádské vzpomínky.
Děkujeme všem žákům za úžasné tři dny a rodičům za důvěru. Už teď se těšíme na další společná dobrodružství!
Karolína Minaříková, Hana Lojčíková
"Na tom našem slavném parníku, jo ho ho ..." znělo z lodi Noe, která plula z Veselí nad Moravou do přístavu plného pohody ve Vnorovách. Písničku zpívali piráti z 1. A. Po doplutí do přístavu plnili piráti nelehké úkoly - vázali lodní uzel, skákali po jedné noze, házeli záchranným kruhem, procvičovali paměť i počítání, ... také si podle své fantazie vytvořili vlastní pirátské šátky. Velký hlad zahnali špekáčky, které si sami opekli. Na cestě zpět si mohli vybrat něco z pirátského pokladu, ale nejcennější jsou pro ně krásné společné zážitķy. Dobrodružství dále pokračovalo při cestování několika vlaky.
1. A + Kamila Vorbová + Monika Hiblerová + Evženie Červenková
Dnes naši školu navštívili členové záchranné stanice a sdružení Seiferos, kteří pro žáky 1. až 7. ročníku připravili poutavou a velmi poučnou přednášku o dravcích a sovách. Během programu si děti mohly zblízka prohlédnout přibližně 40 druhů těchto fascinujících ptáků, dozvědět se zajímavosti o jejich způsobu života, lovu i ochraně.
Velkým zážitkem byla ukázka letu některých dravců, při které si žáci mohli prohlédnout jejich obratnost a sílu v akci. Děti se naučily rozpoznat například poštolku, ostříže nebo nejmenší sovu u nás – kulíška nejmenšího. Díky poutavému výkladu a osobnímu kontaktu s živými zvířaty si děti jistě mnoho informací lépe zapamatují.
Děkujeme spolku Seiferos za jedinečný zážitek a inspirující vzdělávací program!
Vendula Chmelařová
Koncem dubna jsme se s našimi žáky vydali na šestidenní exkurzi, která nás zavedla do pěti evropských zemí. Společně jsme objevovali historická města, navštívili evropské instituce a prožili spoustu nezapomenutelných chvil.
Po noční cestě přes Německo jsme první den strávili v Alsasku – prošli jsme malebné vesničky Riquewihr a Kaysersberg a odpoledne navštívili Štrasburk, včetně čtvrti evropských institucí. Druhý den jsme poznávali Lucemburk a areál evropských institucí na Kirchbergu, následovala zastávka u památníku bitvy u Waterloo, návštěva Atomia a parku Mini-Europe v Bruselu.
Čtvrtý den patřil belgickým městům Lovaň, Antverpy a Gent, kde jsme si užili nejen prohlídky, ale i volný čas. Pátý den jsme strávili v Bruselu – navštívili jsme Evropský parlament, kde jsme měli zajímavou besedu s paní europoslankyní Markétou Gregorovou, a také Dům evropských dějin. Odpoledne jsme objevovali centrum Bruselu, ochutnali belgické hranolky a vafle.
Poslední den nás zavedl na trojmezí Belgie, Nizozemska a Německa, kde jsme vystoupali k nejvyššímu bodu Nizozemska. Poté jsme se přesunuli do Frankfurtu nad Mohanem, prohlédli si jeho historickou i moderní část a večer vyrazili na cestu zpět do ČR.
Exkurze byla plná poznávání, sdílení i nových přátelství. Na závěr bychom chtěli poděkovat paní Zuzaně Fišerové za pomoc při zprostředkování návštěvy u paní europoslankyně Markéty Gregorové, která pro nás připravila inspirativní setkání v Evropském parlamentu.
Jaroslava Müllerová, Hana Lukovicsová, Ester Trčalová a Vojtěch Najman
Vážení rodiče, milí žáci,
v měsíci červnu 2025 se bude konat ve spolupráci s projektem Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Zlín IV již XXII. ročník Přehlídky technické tvořivosti mládeže.
DDM ASTRA Zlín podporuje technické vzdělávání prostřednictvím polytechnických kroužků a podobně zaměřených volnočasových aktivit. Soutěžní Přehlídka technické tvořivosti mládeže je jedna z možností, jak seznámit děti a širší veřejnost s technickými obory, a je součástí podpory technického vzdělávání dětí, žáků a studentů ve Zlíně. Přehlídky se mohou zúčastnit děti i s výrobky, které si postavily samy doma, můžou se tedy zapojit i jednotlivci bez vazby na školní zařízení.
Více informací a přihlášky ZDE a ZDE
ZŠ Kvítková Zlín
S radostí oznamujeme, že naše žačka se v okresním kole Matematické olympiády v kategorii Z6 umístila na výborném 3. místě. Gratulujeme k tomuto skvělému úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!
Vendula Chmelařová
V dubnu se pro žáky 1. stupně uskutečnil program s názvem Buďme kamarádi, jehož smyslem bylo zprostředkovat žákům setkání se světem lidí s různými postiženími. V rámci praktických aktivit zaměřených na jednotlivé druhy postižení (tělesné, zrakové, sluchové atd.) si děti vyzkoušely např. ovládání invalidního vozíku, psaní, malování či stavění kostek pomocí nohou, používání slepecké hole a dalších pomůcek pro osoby se zrakovým postižením včetně ukázky Brailova písma a psaní na Pichtově psacím stroji, komunikaci s neslyšícím člověkem apod. Na závěr jsme se všichni rozloučili pozdravem ve znakové řeči s přáním hezkého dne.
Marcela Langerová
Německá literární soutěž Bücherwurm (česky knihomol) probíhá již 12. rokem a je organizována Vědeckou knihovnou Olomouc. Tento rok se do krásného příběhu Anny a Anny zavrtali i naši osmáci němčináři. Prokousávali se náročným textem, až se zakousli do pasáže knihy, kterou svým přednesem interpretovali tak, aby bylo znát porozumění čtenému. O tom, že kladli správný přízvuk, vyslovovali vše s charakteristickou německou přesností a překonávali typicky dlouhé německé složeniny, nemůže být pochyb. Ze školního kola postoupil do závěrečného kola v Olomouci jemný hlas našeho skvělého němčináře. Jeho přednes byl velmi citlivý, klidný a nezaskočilo ho ani křeslo a nainstalovaný mikrofon před početným publikem v Červeném kostele v Olomouci. V těžké konkurenci vybojoval třetí úctyhodné místo.
Wir sind sehr stolz und gratulieren dir herzlichst:)
Ivana Šilc, Daniela Kratinová
Máte pocit, že v našem městě něco chybí?
Návrhy lze podávat do 31.5.2025.
ZŠ Kvítková Zlín
Skvělá zpráva z naší školy!
Naše milá paní učitelka Jana Lorencová byla oceněna Zlínským krajem za svou vynikající práci ve školství! Gratulujeme!
Je to obrovské uznání nejen jejího profesionálního přístupu, ale hlavně lidskosti, empatie a obrovského nasazení, se kterým každý den pracuje s dětmi.
Jsme hrdí, že máme v našem týmu tak výjimečnou osobnost – srdcařku, která dává učení smysl a duši.
Děkujeme za vše, paní učitelko!
Ať je toto ocenění inspirací i pro další, protože práce učitelů je opravdu nenahraditelná.
Více se dočtete v článku zde
ZŠ Kvítková Zlín
Žáci naší školy se zúčastnili 25. ročníku literární soutěže ,,Hledání", kterou tradičně vyhlašuje Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně. Mladí autoři Zlínského kraje tvořili tentokrát svá literární díla na téma ,,Stromy".
V soutěži uspěly žákyně třídy 4. A Josefina L. Pisková, Karolína Křiváková a Marie Hanuštiaková, které se zúčastnily za podpory rodičů a třídní učitelky slavnostního vyhlášení vítězů soutěže dne 16. 4. 2025. Jejich práce získaly ocenění v kategorii poezie.
Děvčatům moc gratulujeme!
Lenka Velísková
Po dlouhém roce jsme se ve školní družině opět setkali s kouzelníkem, který přinesl spoustu nových triků a kouzel. Děti byly nadšené a s napětím sledovaly každý jeho pohyb. Kouzelník nešetřil překvapeními a rozhodně si dal záležet, aby všechny přítomné ohromil. Ukázal nám, jak se může bílý králík schovávat na nečekaných místech, nebo odkud se zjeví holubička, která vykouzlí úsměv na každé tváři. A samozřejmě, nechybělo ani kouzlo o tom, jak se dá jednoduše zbohatnout. Vystoupení jsme si užili se spoustou zábavy a smíchu, ale i příležitostí se naučit něco nového. Kouzelník nás inspiroval, abychom vnímali svět kolem nás s otevřenýma očima a nenechali se nikdy oklamat prvním dojmem. Ať už je to trik, nebo skutečná magie, každý den může přinést něco kouzelného.
Jitka Vojkůvková
Není na to, když je hezky a můžeme výuku přesunout i ven. Žáky 7. ročníku čekalo poslední hodinu španělštiny před Velikonoci hledání barevných vajíček s QR kódy, pod kterými se skrývaly otázky. Hledali v trávě, za stromy i na nečekaných místech. Všechny našly, a hlavně si to užili! Felices Pascuas
Gabriela Gořalíková
Ve čtvrtek 10.4. ve škole proběhl velikonoční jarmark, na kterém každý z nás mohl nasát příjemnou jarní atmosféru. Žáci připravili jarní a velikonoční výrobky, které se letos opravdu povedly. Mnozí z vás v sobě probudili i kus kreativity na dílničkách, kde s pomocí starších žáků vznikaly drobné velikonoční dekorace. Hudební škola YAMAHA Zlín přispěla i hudebním vystoupením a zástupkyně sdružení rodičů Sedmička zajistily chvilku s odpolední kávou a zákuskem pro sladký život.
Děkujeme všem za spolupráci a návštěvu.
Kristýna Kvasničková, Michaela Kovalčíková
V pondělí 7. dubna proběhlo v prostorách Gymnázia TGM ve Zlíně krajské kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Do každé kategorie může postoupit pouze jeden účastník, a tak měla ZŠ Kvítková jednoho zástupce v kategorii ZŠVG I a jednoho zástupce v kategorii ZŠVG II. Obě děvčata si vedla moc dobře. Naše žákyně z 9.B obsadila 4. místo a v mladší kategorii žákyně ze 7.B získala místo druhé.
Holky, máme z vás radost a moc vám gratulujeme!
Ester Trčalová a Gabriela Zuzaníková
Těsně před Svatým týdnem jsme s prvňáčky zašli do kostela, abychom zjistili, proč se vlastně slaví Velikonoce.
Hned u vchodu jsme potkali svatého Petra a svatou Marii Magdalenu, kteří nám vyprávěli o Ježíši od jeho narození, přes zázraky, které konal, až k jeho posledním dnům. S Petrem jsme se přenesli do večeřadla, kde vzpomínal na poslední večeři. Před večeří po příkladu Ježíše umyl několika dětem nohy, pak lámal chléb a každý mohl ochutnat. Povyprávěl i o ukřižování Ježíše, o velkém strachu a schovávání se a nakonec o velké radosti, když Ježíš vstal z mrtvých.
Děkujeme svým průvodcům z farnosti svatého Filipa a Jakuba za zprostředkování tohoto příběhu i za sladkého beránka, kterého jsme si mohli odnést a sníst.
Kamila Vorbová a Monika Hiblerová
Přijímací zkoušky jsou tu a my vám posíláme užitečné materiály, které žákům mohou pomoci zvládat stres, nejistotu i případné zklamání. Pokud mají děti v souvislosti se zkouškami trápení, mohou se anonymně obrátit na Chat Dětství bez násilí, kde jsou k dispozici odborníci připravení je vyslechnout a podpořit.
Aneta Miklová
Mapa stránek | Jedeme na aSc EduPage